Tutkal

                                                                                         

 

1-Tutkal E5 Özel Yapıştırıcı

Yüksek oranda yumuşatıcı içeren çok elastiki film özelliğinde, yüksek viskoziteli PVA dispersiyonudur. Matbaa sektöründe fazla elastiki olması istenen ciltlerde sırt yapıştırıcı olarak kullanılır. Karton, kağıt, ondüle kartonların birbirine yapıştırılması, fatura, irsaliye, adisyon ve baskılı kağıt, kartonlar, küp bloknot imalatı, kitap sırtları, her türlü kağıt, karton laminesi, kutu yapıştırmaları, bloknot imalatı, cilt işleri, kumaş üzerinde poliüretan sünger laminasyonlarında kullanılır. Elastikiyet aranılan uygulamalarda yüksek elastikiyet performansı sebebiyle tercih edilir.

2-Tutkal 2A Özel Yapıştırıcı

A2 çabuk yapışma sağlama özelliği ile etiketleme ve laminasyon uygulamaları için ideal bir yapıştırıcıdır. Isıya dayanıklı, şeffaf bir film tabakası oluşturur. Selefonlu, laklı, vernikli kutu ve kâğıtların yapıştırmasında, kutu kapamada, PVC, PET, PS ve işlenmiş PP ve PE şişelerin etiketlenmesinde çok iyi netice alınır. Kullanıma hazırdır. İhtiyaç duyulduğunda %5 oranını geçmemek şartıyla suyla inceltilerek kullanılabilir.

3-Tutkal 1A Özel Yapıştırıcı

A1 özel yapıştırıcının kullanım alanı geniştir. Boyalı, yağlı, parlak yüzeye yapışmayan kâğıtları rahat yapıştırır. Etiketleme, kutu yapıştırmada (Laklı, Vernikli, PVC, Pet),kâğıt poşet imalatlarında, klasör imalatlarında, cilt bezini kâğıda ve mukavvaya yapıştırmada cam, pet, plastik vs şişelere etiket yapıştırmada kullanılır. UV Lak haricinde, her türlü laklı kâğıt, kartonların laminsyonunda. Yumuşak PVC’nin kâğıt ve kartona laminasyonunda, Blister Pack ambalajlarda termoaktif yapıştırıcı olarak kullanılır.

4-Tutkal Mücellit Özel Yapıştırıcı

Yüksek oranda yumuşatıcı içeren, çok elastiki film özelliğinde, yüksek viskoziteli PVA dispersiyonudur. Matbaa sektöründe fazla elastiki olması istenen kitap ciltlemede sırt yapıştırıcısı olarak tercih edilir. Düz kâğıt yapıştırmalarında sorunsuz yapıştırma sağlar. Laklı olmayan karton, kâğıt, ondüle kartonların birbirine yapıştırılmasında, bloknot, kâğıt poşet, cilt işleri, kumaş üzerine poliüretan sünger laminasyonlarında malzemelerin birbirine yapıştırmalarında kullanılır.

5-Sıcak Tutkallar

6-Holtmet Tutkal ve çeşitleri Holtmet (Technomelt)

7-Boncuk Tutkal

8- Sıvama Tutkalı